Arany és bronz Lódzból

Július 17-30-ig az év legnagyobb európai egyetemi sporteseményének a lengyelországi Lódz ad otthont. A két hétig tartó Európai Egyetemi Játékokon (EUG) 15 helyszínen közel 6000 sportoló méri össze a tudását. 2022 -ben 400 magyar indul el az érmekért és a szép helyezésekért.Az úszók első napján, július 27-én a Nyíregyházi Sportcentrum úszója, a Miskolci Egyetem hallgatója, Sztankovics Anna 50 méteres gyorsúszásban állt a rajtkőre és remek hajrával elsőként csapott be a célba, megelőzve a franciák versenyzőjét Amel Melihet és a magyar Olle Beatrix Mónikát. Szollár Gergő „tanítványa” 50 méteres mellúszásban is elindult és a dobogó harmadik fokát sikerült megszereznie. Az első az török Gulsen Beste Samanci lett, a második helyen pedig a litván Agne Seleikaite végzett.

Információ,fotó:Miskolci Egyetem