Sikerek a tájfutó Középtávú- és Váltó Országos Bajnokságon

Ágasegyházán, a Kiskunság homokbuckái és borókás labirintusai között rendezték az idei 2. Országos Bajnokságok hétvégéjét. A nagy meleg és a homokos talaj mindenkinek komoly próbatétel volt, de a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői mindkét napon jól szerepeltek.

A szombat délelőtti selejtezőből 11 nyíregyházi versenyző jutott be az „A” döntőbe, 1 versenyző a „B” döntőbe (mindössze 1 helyezéssel maradt le az „A” döntőtől) és szintén 1 versenyző „C” döntőbe került.

A szombati Középtávú OB döntőjében elért eredmények:
F14-A: 3. Nagy-Kovács Vince, 8. Papp Zoltán Sámuel (73 induló)
F16-A: 17. Vigh Ervin (47 induló)
F18-A: 3. Balatoni Tamás, 5. Jancsik Endre (31 induló)
F20-A: 7. Sztojka Milán Szabolcs (22 induló)
F21-A: 13. Vigh Loránd Eduárd F21-C: 4. Szikszai Csongor (62 induló)
N14-A: 5. Hengsperger Lilla, 7. Veress Anna (50 induló)
N16-A: 15. Lakatos Róza, 17. Orosz Panna N16-B: 10. Bilecz Sára (42 induló)

A vasárnapi Váltó Bajnokságon elért eredmények:
F14E: 2. Papp Zoltán Sámuel – Simon Benjámin – Nagy-Kovács Vince (23 váltó indult)
F18E: 2. Jancsik Endre – Vigh Ervin – Balatoni Tamás (8 váltó állt rajthoz)
F21E: 11. György Szabolcs István – Sztojka Milán Szabolcs – Vigh Loránd Eduárd (20 váltó indult)
N16E: 8. Veress Anna – Orosz Panna – Lakatos Róza (10 váltó állt rajthoz)

A verseny befejeztével Balatoni Tamás tovább utazott az Ifjúsági válogatott edzőtáborába. Tamás az idei eredményeivel kiharcolta az Ifjúsági Európa Bajnokságon való részvételt a magyar ifjúsági válogatott színeiben.