Jól szerepeltek a legkisebb atléták Debrecenben

A hétvégén rendezték meg a már nagy hagyományokkal rendelkező Kovács Gyula Nemzetközi Gyermek Atlétikai Emlékversenyt Debrecenben, ahol az U12, U10 és U8-as korosztály próbálhatott szerencsét 60 m, 300 m, 600 m síkfutásban, 60 m gátfutásban, távolugrásba, magasugrásban és kislabdahajításban.

A rendezvényen közel húsz egyesület mintegy száz versenyzője küzdött meg az érmes helyezésekért.  A Nyíregyházi Sportcentrum atlétái mindhárom korosztály szép eredményekkel zárták a  napot.   A fiúk U10 korosztályában Sutka Alex egy bronzérmet szerzett kislabdahajításban. A lányoknál Rusznyák Hanna kétszer is felállhatott a dobogó harmadik fokára 600 m síkfutásban és 60 m gáton.  A lányok távolugró számában pedig Marozsán Luca egy ezüstéremmel lett gazdagabb.

30. Kovács Gyula Nemzetközi Atlétikai Fesztivál

2022. május 29.

60 m fiú U12 – 6. Pfeffer Bence 9.47

300 m fiú U12 – 6. Poczók Szabolcs  59.09

600 m fiú U12 – 4. Pásztor Sánfor 2:03,7

távolugrás U12 – 6. Pfeffer Balázs 3.95, 7. Budai Balás 3.90, 8. Hársfalvi Áron 3.90, 10. Zsófi László 3.84

kislabdahajítás U12 – 6. Balogh Tibor 30.35, 8. Hársfalvi Áron 29.69

60 m leány U12 – 6. Glonczi Lilla 58.16, 11. Süvöltős Emilia 1:19,66

600 m  leány U12 – 3. Rusznyák Hanna 2:05,32, 9. Sipos Vivien 2:26,44

60 m  gát lány U12 – 3. Rusznyák Hanna 13.49, 4. Sipos Vivien 14.01, 5. Süvöltős Emilia 14.79

magasugrás U12 – 5. Zajácz Emma 1.15

kislabdahajítás U12 – 4. Zajácz Emma 30.78

60 m leány U10 – 4. László Hanna 10.37

távolugrás U10 – 5. László Hanna  3.23, 8. Varga Lara 2.48

távolugrás U8 – 2. Marozsán Luca 2.61

kislabdahajítás U10 – 3. Sutka Alex 28.62

Edzők: Dorka Zoltán, Fábián János