Krakkóban versenyeztek a tájfutók

Lengyelországban, Krakkóban került megrendezésre az idei CEYOC-ot, a Közép-Európai Ifjúsági tájékozódási futó találkozó, amelyen öt ország (Csehország, Lengyelország, Magyarország, Németország, Szlovénia) versenyzői csaptak össze.

Magyarország színeiben (M18 kategória) életében először állhatott rajthoz a Nyíregyházi Sportcentrum fiatal versenyzője, Balatoni Tamás. A verseny körülményei nem voltak ideálisak, hiszen fagypont körüli hőmérséklet és hó várta a versenyzőket.

Tamás a rövidtávú versenyen a 17., középtávon a 34., míg a váltóban a 14. helyen végzett.

A válogatottal tartottak azok a fiatalok, akik esélyesek arra, hogy a következő években a korosztályos válogatott tagjai legyenek. Így állhatott rajthoz a Nyíregyházi Sportcentrum  versenyzője – Nagy-Kovács Vince – is a CEYOC -cal párhuzamosan zajló Wawel Kupán. Kategóriájában a rövidtávú versenyen 3., a középtávon 1. helyezést ért el, váltóban pedig egy korosztállyal feljebb versenyezve első futóként nyújtott jó teljesítményt.