Arany a Golden Tour versenyen

Pénteken rajtolt el Marseilleben a FFN Golden Tour nemzetközi úszóversenyen. Már rögtön az első napon a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői a döntőben vívhattak meg a legjobb helyezésekért.  400 m vegyesen Hatházi Dóra idei legjobbjával 04:55,74-gyel az ötödik helyet szerezte meg, Barna Bianka Dorottya szintén a fináléban állt rajthoz és nyolcadikként ért célba. (05:05,19) Sztankovics Anna 50 m mellen állt fel a rajtkőre az A döntőben és 31,92-es idővel a hatodik helyen végzett. Az 50 m mell B döntőjében Barna Bianka Dorottya a hatodik helyen zárt 33.65-tel.

A második nap nem is zárulhatott volna jobban. A délutáni 200 m pillangó döntőjében Hatházi Dóra óriási hajrával aranyérmet szerzett, Barna Bianka Dorottya pedig 200 m mellen a legfiatalabb indulóként a hatodik lett.

A Golden Tour marseille-i állomásának zárónapján vasárnap is rajtkőre álltak a Nyíregyházi Sportcentrum úszói. 100 m pillangón a döntőben Hatházi Dóra a nyolcadik helyen zárt 1:01,25-tel. 100 m mellen Sztankovics Anna döntőzött és a hatodik helyen ért célba 1:01,77-tel. Szintén ugyanebben a számban Barna Bianka Dorottya a B döntőben indult el és az első helyet szerezte meg 1:12,23-as idővel. A nyíregyháziak közül 50 m gyorson Sztankovics Anna a B döntőben az ötödik lett. (26.24)

Golden Tour Marseille – 2022. március 4-6.