10 érem Szentesről

A Nyíregyházi Sportcentrum dobóatlétái 4 aranyat, 3 ezüstöt és 3 bronzérmet nyertek a hétvégén a már nagy hagyományokkal rendelkező Szentesi Dobóversenyen.

A nyíregyháziak közül Szikszai Róbert diszkoszvetésben hatalmas egyéni csúccsal, 66,93 méteres eredményével nemcsak hogy aranyérmes lett, hanem teljesítette a 2022-es szabadtéri Európa-bajnokság és Világbajnokság indulási szintjét. A női felnőtt diszkoszban  az 51.37 méteres eredmény szintén aranyérmet ért Kerekes Dórának. Három a magyar igazság, hiszen a 1,75 kg-os kategóriában diszkoszban Czabán Áron 44.78-al állhatott fel a dobogó legtetejére. Súlylökésben nem hagyott esélyt az „ellenfeleinek”  Tóth Balázs és 16.53-mal a legjobbként teljesítette a számát.

Ezüstérmesként zárta a versenyt diszkoszban Káplár János (57.08), súlylökésben (6kg) az U20-asok kategóriájában Szalmási Tibor (13.49) és az U16-os korosztályban lány diszkoszvetésben  Balogh Letícia Doroti (32.88). Bronzérmes lett az újoncok (U14) kategóriájában leány diszkoszvetésben Treski Zselyke  (24.38), az U18-asok súlylökő számában Polyák Ádám 14.60-nal és diszkoszban (1,5kg) Rentkó Máté(46.35) érdemelte ki a bronzérmet.