Ezüst- és bronzérem Szerbiából

A hétvégén Belgrád adott a Közép-Európai országok junior úszók találkozójának (CECJM). A július 16 – 18. megrendezett nemzetközi nyolc nemzet úszóviadalán a nyíregyházi színeket Barna Bianka Dorottya képviselte a magyar válogatottban.

A Nyíregyházi Sportcentrum úszója remek szerepléssel járult hozzá a magyar csapat sikeréhez. Urbin Tamás tanítványa 100 mellen ezüstéremmel zárt, 200 mellen bronzérmet nyert és az utolsó napon, vasárnap 50 m mellen állt rajtkőre, ahol negyedik lett 5 századdal lemaradva a dobogóról.

A magyar csapat – már szinte hagyomány – nyerte az összesített pontversenyt a szerbek és a svájciak előtt toronymagasan. Barna Biankát kedden sajtótájékoztató keretében Dr. Mohácsi Máté, a Nyíregyházi Sportcentrum sportigazgatója köszöntette.

A nyíregyházi úszónak csak kevés pihenő jár, hiszen már jövő héten, július 28-án kezdődik a magyar serdülő bajnokság Debrecenben.