Szikszai Róbert bronzéremmel zárta a Magyar Nagydíjsorozat első állomását

t34 ország 150 atlétája mérte össze a tudását június 5-én Tatabányán a Grosics Gyula Stadionban a Magyar Nagydíjsorozat első állomásán. A viadal a Continental Tour Bronz sorozatának a része is volt, így egy igen erős nemzetközi mezőny gyűlt össze. A nyíregyházi atléták közül diszkoszvetésben Szikszai Róbert harmadik lett 60.54-gyel. A diszkoszviadalt a ciprusi Porellis Apostolos nyerte 61.09-cel, a második pedig a lengyel Stój Bartlomej lett 60.86-tal. Heteddikként zárta a versenyt a nyíregyháziak másik diszkoszvetője, Káplár János 53,96-tal. Magasugrásban is érdekelt volt a Nyíregyházi Sportcentrum Bakosi Péter személyében, aki ötödik lett 2.17-tel. A következő nagy nemzetközi verseny közel egy hónap múlva lesz, július 6-án, Székesfehérváron. A Gyulai István Memorialon egy a tatabányaitól is erősebb mezőnyre készülhetnek az induló atléták. A Magyar Nagydíjsorozat második állomására pedig augusztus 24-én, a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban.

Fotó: Magyar Atlétikai Szövetség