Három nap két verseny, két ezüstérem

Kedden Ausztriában Linzben lépett a dobókörbe Szikszai Róbert, az NYSC diszkoszvetője  az Int. Oberbank LAZ -Meeting versenyén, ahol 61,36-tal ezüstérmesként állhatott fel a dobogó második fokára. Első helyen végzett az osztrák Weisshaidinger Lucas 64,34-gyel, a harmadik pedig a cseh Gondor Igor lett 54,00-gyel.

Az osztrák verseny után szinte pihenő nélkül utazott tovább a nyíregyháziak diszkoszvője Szlovéniába, ahol Ptujban a Nemzetközi Atlétikai Liga Telekom nyitó rangadóján versenyzett. A csütörtöki versenyen egyik nagy ellenfelével, a szlovénok diszkoszvetőjével, a Ceh Kristjan  „szállt csatába”, aki már teljesítette  a tokiói olimpiai normát is. Az első helyen 69,52-vel végzett a szlovén atléta, ezüstérmesként zárta versenyt Szikszai Róbert 63,08-al, harmadik pedig a horvát, Bonifacic Fran lett 41,31-el.

Fotó: http://slovenska-atletika.si/mednarodna-atletska-liga…/