Bajnok Helebrandt Máté

A Nyíregyházi Sportcentrum gyaloglója 1:24:08 idővel érkezett be a célba, mellyel első helyen végzett ma az immár 42. alkalommal megrendezett békéscsabai Nemzetközi Gyalogló- és Futógálán. A gyalogló számokban az ország teljes mezőnye ott volt és külföldről is érkeztek nevezések.

Idén a 20 km-es táv egyben az IAAF olimpiai kvalifikációra jogosító verseny is volt. Pokrovenszki József tanítványának nemcsak a versenyzőtársaival, hanem az időjárás viszontagságaival is meg kellett küzdeni, hiszen a szeszélyes április nem nagyon kedvezett ennek a versenynek most.

A szakadó eső és hat fokos időjárás ellenére Helebrandt Máté magyar bajnokként zárta a megmérettetést és harmadikként ért célba a nemzetközi versenyen, ezzel pedig értékes pontokat szerzett. A ranglista szerdán frissül, akkor pedig kiderül, hogy most szerzett értékes pontokkal sikerült-e megszerezni az olimpiai kvalifikációt.