Kimondhatatlan fájdalom – Elhunyt Sitku Ernő


Megtört szívvel és mély fájdalommal tudatjuk, hogy tragikus hirtelenséggel elhunyt Sitku Ernő, 149-szeres válogatott kosárlabdázó, a Nyíregyházi Élsport Nonprofit Kft. ügyvezetője, a Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft.  sportigazgatója, a Hübner-Nyíregyháza BS szakmai igazgatója, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének elnökségi tagja.


A nyíregyházi sportélet egyik legsikeresebb sportolója Kállósemjénben született. Szülőfalujában, majd a Nagykállóban Korányi Frigyes Gimnáziumban szerettették meg vele a kosárlabdázást, mely utána az utolsó percig élete meghatározó részéve vált.  Nyíregyházán a Tanárképző Főiskola csapata után, a Budapesti Honvéd, majd a Paksi Atomerőmű együttesiben érte el legnagyobb sikereit.

1997-ben megválasztották az Év játékosának, s 1999-ben tagja volt annak a csapatnak, akik 30 év után szerepelhettek Európa-bajnokságon. Beválasztották  a Magyar Kosárlabdázás 100 halhatatlan  játékosa közé. 41 évesen vonult vissza az élsporttól Nyíregyházán.


Halála utolsó percéig a nyíregyházi tehetséges sportoló fiatalokért dolgozott szívvel-lélekkel. 


Sitku Ernő mindössze 48 éves volt.


A Nyíregyházi Élsport Nonprofit Kft., a Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft. saját halottjának tekinti.
A család gyászában osztozunk és emlékét örökké megőrizzük.