Egyéjszakás zabkása

Az Eddz együtt a Nyíregyházi Sportcentrum edzőivel! sorozatunkban hétről-hétre megörvendeztetünk benneteket egy-egy finomsággal is Kőhalmi Orsolya, táplálkozási tanácsadó jóvoltából, aki szereti az olyan recepteket, amelyek gyorsan és egyszerűen elkészülnek, de emellett laktatóak és finomak is!

Ezúttal az “egyéjszakás” zabkása receptjét osztja meg velünk.

Az “egyéjszakás” zabkása, azaz overnight oats angolul, nagy népszerűségek örvend napjainkban a tudatos táplálkozás követőinél.Akik nem szeretnek reggel tevékenykedni a konyhában, azoknak ez egy szuper recept lesz, hisz ezt csak kiveszed a hűtőből és eheted is vagy viheted magaddal munkába, edzésre.Az összetevőket előtte való nap összekevered egy lezárható üvegben és a hűtőben hagyod egy éjszakára.Készítsd el ízlésednek megfelelően más gyümölccsel, mogyoróvajjal, magvakkal stb. és ne felejtsd el megosztani velünk.

#getfitwitrus #nyiregyhazisportcentrum

Egyéjszakás zabkása chia maggal és eperrel

2 evőkanál chia mag

4 evőkanál zab

200 ml növényi tej / kókuszjoghurt / natúr joghurt

édesítés ízlés szerint