Szárazra kényszerültek az úszók

Egy átlagos hétköznap a Nyíregyházi Sportcentrum úszói már reggel hat órakor az úszómedencében kezdik a napot. A koronavírus – járvány azonban az ő életüket is jelentősen átalakította.

Sajnos a kialakult helyzet miatt a versenyzők felkészítése csak egyénileg és szárazföldi edzésekkel lehetséges. A versenyzők az edzők irányításával általános és speciális erőfejlesztésekkel, futással tartják szinten az erőnlétüket. A feladatokat online utasításokkal kapják, emellett a Magyar Úszó Szövetség is szervez online edzéseket, illetve a Nyíregyházi Sportcentrum is elindított egy új videósorozatot, ahol erőnléti és gyógytorna feladatokat láthatnak és oldhatnak meg a sportolók. – mondta el Urbin Tamás, a Nyíregyházi Sportcentrum úszó szakágának vezetője.

A legfontosabb, hogy a napi rendszerességet és motivációt fenntartsuk a gyerekekben, ezért minden pillanatban készek vagyunk a kommunikációra, minden kérdésben segítünk. – tette hozzá a tréner.