Videós anyagok segítik az otthoni edzéseket

A Nyíregyházi Sportcentrum röplabda utánpótlás csapatainál sem állt meg a munka a koronavírus – járvány miatt. A nyíregyházi klub célul tűzte ki, hogy mindenben igyekeznek a sportolóiknak segíteni a kényszerszünetben is.

Ebben a koronavírus által okozott helyzetben meg kellett találnunk azt a formát, hogy a sportoló gyerekeink ne maradjanak edzés nélkül. Az idősebb korosztállyal különösebben nincsen gond, hiszen már több mint két éve együtt dolgoznak Morvai Anna erőnléti edzővel, így ismerik az általa kiírt,előírt gyakorlatokat, amit otthon könnyedén végre tudnak hajtani. Ezen felül meg kellett oldanunk a labdás ügyességfejlesztést. Ezeket egyéni képzések formájában, elektronikus úton küldjük el a korosztályos csapatok csoportjaiba. Itt a gyerekek fotókkal és videókkal igazolják vissza, hogy elvégezték ezeket a feladatokat. A legkisebbek esetében viszont nem olyan egyszerű megoldani, hogy elküldünk nekik pár gyakorlatot. A korosztályra való tekintettel a sport munkatársaink segítségével videókat készítünk. Nagyon sok, játékos feladatot veszünk fel, ami megkönnyíti a kisebb korcsoportban az edzők feladatát, hiszen a kiküldött videós anyag a gyerekeknek egyértelműbb. A szülők, testvérek bevonásával ezeket a gyakorlatokat minden nehézség nélkül végre tudják hajtani. Azon gondolkodunk még, hogy milyen feladatokkal tudjuk a gyerekeket mozgásban tartani, hogy ne essenek ki a napi,megszokott ritmusból, mert bízunk a legjobbakban, hogy a következő szezonra már megújult erővel tudunk munkába állni. A gyerekek már nagyon várják, hogy újra edzésben legyenek, hiszen ez nagyon-nagyon nehéz helyzet, mind nekünk, mind pedig a sportolóknak. – nyilatkozta Erdősné Balogh Erika, a Nyíregyházi Sportcentrum utánpótlás röplabda szakág vezetője.