Érmek Budapestről és Szombathelyről

Sorra hozták az érmeket a hétvégén a Nyíregyházi Sportcentrum atlétái. A BOK csarnok adott otthon szombaton és vasárnap a Magyarország Nyílt Fedettpályás Atlétikai Bajnokságának, ahol már az első napon két nyíregyházi érem született a fiúk jóvoltából. Tóth Balázs súlylökésben 16.85-el aranyérmet szerzett, Pál Robin pedig hármasugrásban 15.39-el a dobogó második fokára állhatott fel. A második napon a lányoknál Nyisztor Petra hármasugrásban 12.49-el lett ezüstérmes.

Szombathelyen a Dobó Se-Németh Pál Dobóakadémia Téli Versenysorozatán egyedüli nyíregyházi indulóként Kerekes Dóra a diszkoszvetők között 49.15 méteres eredménnyel szerzett aranyérmet.

Eredmények:

Magyarország Nyílt Fedettpályás Atlétikai Bajnoksága

2020. február 22-23.

Hármasugrás 2. Pál Robin 15.39

Súlylökés 1. Tóth Balázs 16.85

Hármasugrás női 2. Nyisztor Petra 12.49

Súlylökés 8. Tucsa Veronika 12.07

Edző: Kerekes László

Szombathelyi Dobó SE – Németh Pál Dobóakadémia Téli Versenysorozta 2.

Diszkoszvetés női 1. Kerekes Dóra 49.15

Edző: Kerekes László