Nyíregyházi atléták Minszkben
Nyíregyházi atléták Minszkben
Bakosi Péter és Tasi T. Dávid,a Nyíregyházi Sportcentrum atlétái és Bakosi Béla, edző utazik a június 21-30-ig tartó II. Európa Játékokra, Minszkbe.
Bakosi Péter és Tasi T. Dávid,a Nyíregyházi Sportcentrum atlétái és Bakosi Béla, edző utazik a június 21-30-ig tartó II. Európa Játékokra, Minszkbe.
A második alkalommal megrendezésre kerülő játékokon 15 sportág 199 versenyszámában hirdetnek majd győztest. Magyar színekben közel 130 sportoló 14 sportágban képviselteti magát, ebből 14 atléta.
– Különleges lesz ez a verseny, hiszen nem egyéniben, hanem csapatban indulunk majd. Mi magyarok az A-csoportban Németországgal,Görögországgal, Svájccal, Szlovákiával, Ciprussal mérkőzünk meg. A csoportgyőztesek automatikusan bejutnak az elődöntőbe, ezenkívül kvalifikál még az első kötvető két csapat. A többi ország az úgynevezett vigaszágon folytathatja, onnan hatan kerülnek be majd döntőbe. – mondta BakosiBéla, edző, aki hozzátette, hogy az atléták első küzdelmeit június 23-án rendezik. Az atlétikai viadalok időtartama 2-2,5 óra.