Ismét döntős a NYSC – DSC-SI csapata
Ismét döntős a NYSC - DSC-SI csapata
A hétvégén ismét összecsaptak kelet és nyugat legjobb atlétái Magyarország Atlétikai Csapatbajnokságának elődöntőjében. A Nyugati elődöntőnek Győr,a Keletinek Miskolc adott otthont, ahogy a Nyíregyházi Sportcentrum ésa Debreceni Sportcentrum közös együttese is megmérkőzött a legjobb helyezésékért.
Mindkét csoportban a kilátogatók izgalmas és fordulatos versenyeket láthattak és szinte csak nagyon minimális pontok döntöttek arról,hogy kilegyen az a 6-6 csapat, aki a szeptemberi székesfehérvári végső fináléban résztvehet.A Nyíregyházi Sportcentrum atlétái kimagaslóan szerepeltek a dobó és a hármasugró számokban. Hármasugrásban Pál Robin végzett az élen, diszkoszvetésben pedig az első és a második helyet is nyíregyházi dobóknak sikerült megszerezniük, Szikszai Róbert (60,18) és Káplár János (59,91) személyében. A gyalolgóknál a dobogó legtetejére állhatott fel az 5000 méteres számban, Helebrandt Máté, aki május 19-én már a litvániai Alytusban megrendezésre kerülő Gyalogló Európa Kupán áll rajthoz. A lányoknál is nagyon szép eredmények születtek diszkoszvetésben, Kerekes Dóra 51,40-el második lett, míg Zsiga Kinga szintén ebben a számban 41,81-el a negyedik lett.
A kétnapos küzdelmek során az alábbi csapatok kerültek be a döntőbe:
Nyugat:Pannon-Duo, MTK-UTE, SavArra, Sportolj Velünk-Veszprém-Győr, FTC, Pannónia Príma
Kelet:Bp. Honvéd SE, GEA-Ikarus, Konok Kunok, Viharsarok, DSCI-SI-NYSC, Miskolci Sportiskola – Tiszaújvárosi SC
További információ és eredmények a www.atletika.hu oldalon találhatóak.