Cserfalvi Olaf négy érme
V4 – Összesítettben az első lett a magyar válogatott.
Május 3-5. között a lengyelországi Oswiecim adott otthont az idén a 4 Nemzet Utánpóltás Úszóversenyének, ahol első alkalommal sikerült bemutatkoznia a válogatottban a Nyíregyházi Sportcentrum úszójának, Cserfalvi Olafnak. …A nyíregyházi úszó három egyéni számban és egy váltóban indult a pontversenyben. Óriási csatában 200 m pillangón 2:04,78-al, egyéni csúccsal a dobogó legfelső fokára úszta be magát. A következő érem sem váratott sokáig, hiszen 400 m vegyesen, 4:37,56-tal ezüstöt, 100 pillangón 56,61-el bronzérmet sikerült szereznie. A 4×200 m gyorsváltóban a magyar válogatott fiai – Mészáros, Bujdosó, Cserfalvi, Kós – 7:51,65-tel második lett.
A kétnapos úszóviadalon a magyar válogatott óriási fölénnyel nyert el az összesített pontversenyben ismét a kupát. A magyarok 61 éremmel zárták a versenyt, megelőzve ezzel a házigazda lengyeleket, akiknek 37 érmet sikerüt nyerniük.
A versenyen négy ország válogatottja vett részt: Szlovákia, Csehország, Lengyelország és Magyarország.
A Nyíregyházi Sportcentrum ezúton is gratulál Cserfalvi Olafnak és edzőjének, Gyula Sándornak az eredményekért!