Döntőben a Fatum-Nyíregyháza U21-es csapata
A hétvégén kialakult az U21-es női országos röplabda bajnokság hatos döntőjének mezőnye. A fináléba jutott együttesek: Budaörs, UTE,Gödöllő, Fatum-Nyíregyháza U21, Vasas és Békéscsaba.
– A hétvégén, az utolsó fordulót Gödöllőn játszottunk a Gödöllő és a Kaposvár együttesei ellen. Tartalékosan indultunk neki a túrának, cserelehetőségünk nemvolt. Sokan betegség, nyelvvizsgák és sérülések miatt hiányoztak, már az első mérkőzésen is kezdőcsapattal álltunk fel. A Gödöllő ellen 3-1-re sikerült nyernünk, úgyhogyMáté Gréta lesérült és Szilágyi Csenge is eltörte az ujját, aki törötten is végigjátszotta a fordulót. A második meccsen, a Kaposvár ellen már teljes szerkezetiváltásra volt szükségünk. Egy szettet sikerült nyerni a kaposvári lányok ellen, de ez már elég volt ahhoz, hogy bekerüljünk a hatos döntőbe. Amit mindenképpenszeretnénk kiemelni,hogy igazi csapatmunkát láttam, a lányok mindent odatettek a jó játékért. Máté Gréta, Szabó Lili és Szilágyi Csenge, hárman a vezéregyéniségeivoltak a csapatunknak. – mondta Nagy Attila, az U21-esek edzője, aki hozzáfűzte – A sérült játékosaimnak mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!
A döntőt 2019.április 18-20-ig Kaposváron rendezik meg. A nyíregyháziak a B döntőben kezdenek a Budaörsi DSE/Emericus SE és a Békéscsabai RSE ellen. A csopotbeosztások a következőek:
A/1 UTE B/1. Budaörsi DSE/ Emericus SEA/2 Penta Gödöllői RC B/2. Fatum-Nyíregyháza U21A/3 Vasas Óbuda U21 B/3. Békéscsabai RSE
A mérkőzések időpontjai április 18-án, csütörtökön:10.00 Penta Gödöllői RC – Vasas Óbuda11.30 Fatum-Nyíregyháza U21 – Békéscsabai RSE13.00 UTE – Penta Gödöllői RC14.30 Budaörsi DSE/Emericus SE – Fatum-Nyíregyháza U2116.00 Vasas Óbuda U21 – UTE17.30 Békéscsabai RSE – Budaörsi DSE/Emericus SE
Péntken kerülnek megrendezésre a középdöntők, szombaton pedig a döntők.