17 érem Miskolcról
A Nyíregyházi Sportcentrum úszói szombaton és vasárnap Miskolcon ünnepelték a Víz világapját egy jó versenyzéssel. Versenyzőink egy része itthon folytatta a felkészülést a jövő heti Felnőtt Országos Bajnokságra, míg voltak, akik egy rávezető versenyzéssel melegítettek az igazi megmérettetésre.
A versenyzők összesen 17 éremmel tértek haza, ebből 5 arany-, 3 ezüst- és 9 bronzérem volt.
2006 és idősebb kategóriában Hatházi Dóra remekelt, ugyanis megnyerte a 100 pillangót és a 200 gyorsat is, az utóbbit 2:04,46-os egyéni csúccsal. Kis Anasztázia bronzot szerzett 200 vegyesen, Veress Fanni szintén a dobogó harmadik fokára állhatott, csak ő 200 pillangón.
2007-es kategóriában Molnár Fruzsina aranyérmes lett 200 háton, Fekete Vivien pedig ezüstérmes 100 gyorson. Lénárt Zsófia 200 vegyesen és 200 mellen is szép időeredmény elérve lett harmadik helyezett. A 4×50-es leány gyorsváltónk szintén bronzérmes lett Lénárt Zsófia, Fekete Kitti, Lénárt Eszter és Fekete Vivien összeállításban.
2008-asoknál Lakatos-Szepesi Dorina aranyérmet hozott haza 200 gyorson és bronzot 100 gyorson.A legfiatalabbaknál is volt érem. Lengyel Zalán első lett 50 háton és harmadik 100 háton. Keczán Noel 50 háton második lett, 100 gyorson pedig harmadik.
Nyílt kategóriában került megrendezésre lányoknál a 800 gyors, fiúknál pedig az 1500 gyors. Kis Anasztázia a dobogó második fokára állhatott fel nagy csata után, fiúknál pedig Kovács Péter úszta fel magát a dobogó harmadik helyére.
Szerdától kezdetét veszi a Magyar Felnőtt (OPEN) Országos Bajnokság, amely döntőit 18:00 órától az M4 is élőben közvetíteni fog.