Európai  verseny és újabb szponzorációs megállapodás
Jó formában van Helebrandt Máté, a Nyíregyházi Sportcentrum gyaloglója, aki a napokban tért haza a portugáliai három hetes edzőtáborból és még egy rövid időre vissza is tér.
A nyíregyházi atléta ebben az évben első alkalommal indul el márciusban a dudincéban megrendezésre kerülő nemzetközi versenyen.
– 2019-ben a fő célom az, hogy teljesítsem a VB és az olimpiai kvalifikációs szintet. – mondta Helebrandt Máté a Continental Arénában tartott sajtótájékoztatón.
A nyíregyházi atléta felkészülését egy újabb támogató is segíti, az erről szóló megállapodást csütörtökön írták alá.
– Nagyon örülök annak, hogy sikerül támogatunk Máté munkáját. Reméljük és bízunk benne, hogy a mi cégünk – a Laki-Szig Kft. – is hozzájárul ahhoz, hogy sikeres legyen a felkészülése és megszerezze a kvalifikációs szintet és ott lesz Tokióban. – tette hozzá Lakatos Zoltán, a cég ügyvezetője.