Ovikori – minden nagycsoportos megtanulhat Nyíregyházán korcsolyázni!
Ovikori - minden nagycsoportos megtanulhat Nyíregyházán korcsolyázni!
Január 14-től ingyenes program indul az ovisoknak!
Január 14-től indul az ovikori, az Önkormányzat és a Nyíregyházi Sportcentrum támogatásával. Minden nagycsoportos óvodás ingyen tanulhat meg korcsolyázni! A város az óvodák és a jégpálya közötti autóbuszos szállítást és a szakképzett oktatókat is finanszírozza. Jelenleg az intézményvezetők bevonásával az órarend elkészítése zajlik. Az oktatás szervezett keretek között március végéig tart.

– A nyíregyháziaknak több évtizedes álma volt a jégpálya. Az elmúlt időszak során kiderült, hogy ez – modern kifejezéssel élve – trendi hely lett a fiatalok számára, többen vannak mint amire számítottunk. Szeretnénk, ha legkisebbek közül is sokan koriznának, ezért a nagycsoportosoknak indítunk egy programot. Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere egyeztetett a Sportcentrum vezetésével, és az úszásoktatás mintájára a gyerekek a korcsolyázás alapjait is elsajátíthatják – mondta Kósa Árpád kabinetvezető.
Dankó L