Lábközépcsont törés
Helebrandt Máté a berlini atlétikai Európa-bajnokságon kedden reggel az 50 km gyaloglószámban végig az élbolyban haladt, de egy eldobott frissítő palack mindent megváltoztatott…
A nyíregyházi gyaloglóra öt-hat hét kényszerpihenő vár.
Helebrandt Máté a berlini atlétikai Európa-bajnokságon kedden reggel az 50 km gyaloglószámban végig az élbolyban haladt, de egy eldobott frissítő palack mindent megváltoztatott.
– Kibicsaklott a bokám, el is estem, de úgy gondoltam egy ideig, hogy nem lesz nagy gond és végig tudom csinálni a versenyt. Sajnos a fájdalom erősebb lett, így kb. 4-6 km után ki kellett állnom – mondta Pokrovenszki József tanítványa, aki szerdán autóval érkezett haza a szabolcsi megyeszékhelyre.
A nyíregyházi atléta itthon egy röntgenvizsgálaton esett át, amely kimutatta, hogy elmozdulás nélküli lábközépcsont törése van, így biztos, hogy az elkövetkező több mint egy hónapot ágyban kell töltenie.
A Nyíregyházi Sportcentrum ezúton is jobbulást kíván az atlétájának.