Országos Bajnokságon úsztak a cápák
Miskolcon került megrendezésre a soron következő Országos Cápa Bajnokság szerdától szombatig. A négy napos versenyen a Nyíregyházi Sportcentrum 11 versenyzőjével…
Miskolcon került megrendezésre a soron következő Országos Cápa Bajnokság szerdától szombatig. A négy napos versenyen a Nyíregyházi Sportcentrum 11 versenyzőjével képviseltette magát egyéniben és váltóban egyaránt.
Cápa „12”- fiú kategóriában Barkóczi Roland, Ványi Dávid és Csernyik Dániel állt rajthoz. Dániel 1500 gyorson 17. helyezést ért el. Dávid 100 pillangón döntőzött és 7. helyezést ért el 1:10,47-es idejével. 200 pillangón 9. lett, 400 gyorson 14.-ként csapott célba, 200 vegyesen és 100 gyorson 15. helyezést ért el, 400 vegyesen 17.-ként ért be és a legtöbb versenyszámában egyéni csúcsokat úszott. Roland szintén döntőbe jutott 100 háton, 200 és 400 vegyesen ahol 8. helyezést ért el. 200 mellen 12. míg 100 mellen 13. helyezett lett, 200 gyorson pedig 17-ként érintette meg a falat.
Cápa „11”- leány kategóriában Lénárt Eszter 800 gyorson 18. helyezést ért el, míg Molnár Fruzsina 17. lett és 200 háton pedig 18. az erős mezőnyben.
A Sportcentrumnál úszó Cápa 10-es Lakatos-Szepesi Dorina hatalmasat küzdött a vízben. 200 pillangón 6. helyezést ért el 2:57,96-os idővel, 200 méteres gyorsúszásban szerzett 2:33,72-es ideje is a 6. helyhez volt elég. 100 gyorson Dorina negyedik legjobb idővel került be a döntőbe, ahol egyéni csúccsal 7. lett és szintén hetedik helyezést ért el 100 pillangón is. 400 gyorson 11-ként ért célba a nyíregyházi úszóleány.
A Nyíregyházi Sportcentrum úszói váltókban is megméretették magukat. 4×100 méteres fiú gyorsváltóban Ványi Dávid, Barkó Áron Balázs, Csernyik Dániel és Barkóczi Roland 6. helyezést értek el a döntőben. 4×200 gyorsváltóban a fiúk 9.-ek lettek (Ványi Dávid, Csernyik Dániel, Márton Marcell, Barkóczi Roland), míg a lányok 10.-ként értek célba (Molnár Fruzsina, Lénárt Zsófia, Lénárt Eszter, Fekete Vivien). A 4×100 mix vegyesváltó 10. helyen szerepelt Fruzsina, Zsófia, Dávid, Roland összeállításban. 4×100 méteres vegyesváltóban a fiúk 10. (Áron, Roland, Dávid, Dániel), míg a lányok 13. helyezést zsebelhettek be (Fruzsina, Zsófia, Dorina, Eszter).
Edzők: Urbin Tamás, Gyula Sándor, Kelemen Olimpia, Kecskés Evelin
A fotókat Csernyik István készítette.Köszönjük Kecskés Evelinnek a négy összefoglalóját.