Dóra kipillangózott az ifi Európa-bajnokságra
Cserfalvi Olaf az idősebbek között A-döntőt úszott 400 vegyesen.
Versenyekkel teli időszak után és előtt vannak a Nyíregyházi Sportcentrum úszói. Az elmúlt héten Hódmezővásárhelyen rendezték az országos ifibajnokságot, amelyen hét nyíregyházi fiatal állt rajtkőre. Urbin Tamás és Gyula Sándor tanítványai a két-három évvel idősebbek mezőnyében sem vallottak szégyent.
Az első napon 200 pillangón Hatházi Dóra (2003) a harmadik helyen ért célba, azt követően 50 illetve 100 pillangón már ezüstérmet vehetett át. A dobogós helyezések mellett 100 gyorson is döntőbe jutott és a hetedik helyen zárt. A fiúknál legeredményesebbnek Cserfalvi Olaf (2004) bizonyult, ugyanis gyermek korcsoportos létére A-döntőt úszhatott 400 m vegyesen és hetedikként ért célba. A fiúknál Valent Gergő 200 m háton új egyéni csúccsal a „B” döntőben 4. helyezett lett.
A verseny végén az is eldőlt, hogy Hatházi Dóra, Gyula Sándor tanítványa tagja a júliusban Helsinkiben rendezendő ifjúsági Európa-bajnokságra utazó magyar csapatnak, ahol 50, 100 és 200 pillangón fog rajtkőre állni és talán még váltóban is.
Fontos a ranglista
– Elégedett vagyok az eredményekkel és teljesítményekkel, hiszen valamennyi indulónk fiatalabb az ifiknél, serdülő, vagy még gyermek korcsoportú. Nagy dolog az, hogy Olaf az ifik között A-döntőbe tudott kerülni 400 vegyesen. Az egyesületek rangsorában a 18. helyen vagyunk, ami biztató, hiszen nem ez a legerősebb bajnokságunk, hanem a gyermek és a serdülő. Ott tudjuk a legtöbb pontot gyűjteni és ez azért fontos, mert a szövetség támogatását az egyesületi rangsor alapján kapják a klubok.
– Tavaly a tizenhetedikek voltunk, ám akkor sem a felnőtt, sem az ifi bajnokságon nem szereztünk annyi pontot mint az idén. Egyébként jönnek sorban a korosztályos megmérettetések: delfin, cápa, gyermek és a serdülő, az utóbbi július végén. Ami az ifi Európa-bajnokságot illeti, kihirdették a keretet. Dórika három egyéni számban indul és én is elkisérhetem, hiszen az A-szintesek edzői is mehetnek Helsinkibe július elején – így Gyula Sándor.
Békéscsabán és Ózdon
Visszatérve még az elmúlt versenyekre, a békéscsabai Viharsarok Kupán 63 versenyszámban 17 nyíregyházi indult. Urbin Tamás és Kelemen Olimpia tanítványai végül 7 arannyal, 8 ezüsttel és 7 bronzéremmel tértek haza, a csapatversenyben a negyedik helyen zártak. Ózdon Kelemen Olimpia és Kecskés Evelin növendékei 13 érmet úsztak.
Úszás: A Nyíregyházi Sportcentrum versenyzőinek eredményei
Országos ifjúsági bajnokság
Ezüstérmes: Hatházi Dóra (100 pillangó, 50 pillangó)
Bronzérmes: Hatházi Dóra (200 pillangó)
Hetedik helyezés : Hatházi Dóra (100 gyors) és Cserfalvi Olaf (400 m vegyes)
Békéscsabai Viharsarok Kupa
Aranyérmesek: Lakatos-Szepesi Dorina (100 pillangó, 100 gyors, 200 vegyes), Barkó Áron Balázs (200 vegyes, 100 mell), Barna Bianka Dorottya (100 mell), Molnár Fruzsina (200 pillangó).
Ezüstérmesek: Barna Bianka Dorottya (100 pillangó, 200 vegyes, 200 pillangó), Koi Gábor (100 gyors), Molnár Fruzsina (200 hát), Lakatos-Szepesi Dorina (100 mell), Babicz Barbara (200 pillangó), Márton Marcell (200 gyors)
Bronzérmesek: Babicz Barbara (100 pillangó), Barkó Áron Balázs (100 pillangó), Radványi Nándor (100 gyors), Fekete Vivien (200 hát, 200 gyors), Tomasovszki Emese Elina (100 mell), Koi Gábor (100 mell).
Legeredményesebb versenyzők különdíjasai: Lakatos-Szepesi Dorina és Barna Bianka Dorottya (2006)
Ózdi tradicionális verseny
Aranyérmes: Lakatos-Szepesi Dorina (100 gyors, 50 pillangó, 200 vegyes).
Ezüstérmes: Lakatos-Szepesi Dorina (100 mell, 100 hát)
Bronzérmesek: (50m mix vegyes váltó (Barkó Áron Balázs, Lénárt Eszter, Lakatos-Szepesi Dorina, Márton Marcell), Barkó Áron Balázs (100 gyors, 100 hát), Lénárt Eszter (100 gyors, 50 pillangó, 200 vegyes), Mester Ákos (100 mell), Nagy Csenge (50 mell)