Ez az igazi bravúr!
Benne van a pakliban, hogy akár hosszan is „kínozhatja” egymást az UTE és a Fatum-Nyíregyháza az élvonalbeli női röplabda bajnokság elődöntőjében. Az egyik fél három győzelméig kiírt párharc fővárosi nyitányán még…
A Fatum két szettes hátrányból fordítva nyert az UTE otthonában.
Benne van a pakliban, hogy akár hosszan is „kínozhatja” egymást az UTE és a Fatum-Nyíregyháza az élvonalbeli női röplabda bajnokság elődöntőjében. Az egyik fél három győzelméig kiírt párharc fővárosi nyitányán még az égvilágon semmi nem dőlt el, ugyanakkor kétségtelen: lélektanilag nem elhanyagolható tényező, melyik együttes indítja sikerrel a különcsatát.
A fordulatos első felvonásban két szettlabdája volt a nyírségi együttesnek, a legfontosabb pillanatokban azonban sült az újpestiek keze, másképpen fogalmazva, ők viselték jobban az izgalmakat. A második etapban ugyancsak sokáig a vendégeknek állt a zászló, olyannyira, hogy 22:20-ra vezettek, a hajrában azonban ismételte magát a sors, a kiélezett szituációban újfent a fővárosiak tudtak domborítani. A két balszerencsés módon elbukott szett sem törte meg a Nyíregyházát, amely 6:0-ás „rohammal” kezdte a harmadik játszmát, az előny pedig kitartott, elégségesnek bizonyult a szépítéshez. Ennyivel nem érte be a Fatum, amely tovább ütötte a vasat – teljes sikerrel. A negyedik szakaszban egyértelműen a látogatók domináltak, hamar megugrottak, élve a felcsillant eséllyel egyenlítettek.
Na és az emlegetett lélektani hatás érvényesült a döntő periódusban, amelyben a 0:2-ről felállt Hollósy-gárda immár nem ismert lehetetlent, a második meccslabdát – a tökéletesen záró blokknak köszönhetően – értékesítve kiharcolta a a történtek alapján rendkívül bravúros győzelmet.A második összecsapást csütörtökön rendezik a Continental Arénában.
Extraliga: Női, bajnoki elődöntő1. mérkőzésUTE–Fatum-Nyíregyháza 2:3 (26, 22, -18, -19, -14)
Megyeri út, 400 néző, v.: Horváth M., Újházi M.
Nyíregyháza: G. Francesco, Kalicsanin, Matics, Valdez, Kalotai, Fernandez. Csere: Tóth F. (liberó), Kotormán, Inneh-Varga, Rutarova, Villám L. Edző: Hollósy László
Az eredmény alakulása, 1. játszma: 5:4, 12:9, 14:11, 18:20, 24:24, 25:25, 2. játszma: 1:5, 10:10, 13:17, 19:20, 20:22. 3. játszma: 0:6, 5:9, 14:19, 18:22. 4. játszma: 1:4, 4:5, 5:10, 9:15, 12:18, 17:22. 5. játszma: 2:1, 3:5, 6:5, 6:8, 9:9, 10:12, 13:13.
Hollósy László: – Tudtuk, hogy az elődöntő, főként az első mérkőzés több szempontból különleges. Nüanszokon múlt a meccs sorsa, nagyon örülök, hogy 0:2-ről felálltunk, a lányok pedig ismét bebizonyították, hogy képesek nagyot küzdeni. Egy lépést tettünk, de hosszú még ez a sorozat.
Az egyik fél három győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Fatum javára.
A másik ágon: Békéscsaba–Jászberény 3:1.
Forrás:szon.hu