Vetés – aranyaratás
Zsiga Kinga kétszer is felállhatott a dobogóra a Szombathelyen rendezett atlétikai téli dobóbajnokságon.
Zsiga Kinga szerepelt a legeredményesebben a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői közül a Szombathelyen rendezett junior és ifjúsági téli dobóbajnokságon. Cserpák Róbert és Kerekes László tanítványa bajnok lett diszkoszvetésben (szép egyéni csúccsal, pedig nagyon év eleje van és a körülmények sem voltak ideálisak), súlylökésben pedig bronzérmet szerzett. Az NYSC harmadik érmét súlylökésben Tóth Balázs szerezte.
Junior és ifjúsági téli dobóbajnokság, Szombathely
A Nyíregyházi Sportcentrum versenyzőinek eredményei
Junior férfiak
Súlylökés: 3. Tóth Balázs 16.29, 10. Sipos Adrián 10.13. Diszkoszvetés: 8. Sipos Adrián 35.99.
Junior nők
Súlylökés: 3. Zsiga Kinga 11.29, 6. Pinhasov Mirjam 9.72, 10. Veréb Alexandra 8.60. Diszkoszvetés: 1. Zsiga Kinga 41.88, 10. Veréb Alexandra 21.95.
Ifjúsági lányok
Súlylökés: 7. Antal Enikő 9.83. Diszkoszvetés: 7. Antal Enikő 27.39.
Forrás:szon.hu