Elfogytak a jelzők
Tizenhat éves országos csúcsot megdöntve lett hatodik Londonban Helebrandt Máté.
Elfogytak a jelzők arra a teljesítményre, amit Helebrandt Máté nyújtott a londoni világbajnokságon. A Nyíregyházi Sportcentrum gyaloglója másodszor vállalta be az ötven kilométeres távot, és mindjárt hatalmas országos csúcsot ért el 3:43:56 órás időeredménnyel, és mindez a fantasztikus hatodik helyezést érte a számára, ami minden idők legjobb magyar gyalogló-eredménye. A kilencszeres magyar bajnok versenyző számára féltávig ugyan gyorsnak tűnt a tempó, de végig bírta, így a magyar küldöttség harmadik legjobb eredményét érte el.
És ezzel még nem volt vége a világversenyeken szerzett nyíregyházi érmeknek, hiszen a diszkoszvető Szikszai Róbert 60,91 méterrel a harmadik helyen végzett a tajvani universiadén.
Forrás:szon.hu