Erdősné Balogh Erika, Kotormán Réka és Kertész Róbert díjat kapott
Erdősné Balogh Erika, az év legjobb férfi ülőröplabda edzője, Kotormán Réka, a legjobb utánpótlás női teremröplabda játékosa, a Fatum-Nyíregyháza feladója és Kertész Róbert, a legjobb férfi ülőröplabda játékosa címet érdemelte ki tegnap este a Magyar Röplabda Szövetség évzáró gálaestjén…
Erdősné Balogh Erika, az év legjobb férfi ülőröplabda edzője, Kotormán Réka, a legjobb utánpótlás női teremröplabda játékosa, a Fatum-Nyíregyháza feladója és Kertész Róbert, a legjobb férfi ülőröplabda játékosa címet érdemelte ki tegnap este a Magyar Röplabda Szövetség évzáró gálaestjén.
A kedd esti  ünnepélyes évzárón vacsorán kiderült, hogy kik lettek 2017-ben a legkiemelkedőbb játékosok, edzők, valamint felköszöntötték az idén kerek évszámú születésnapjukat ünneplő egykori röplabdázókat, illetve emlékeztek az idei és a 40 évvel ezelőtti sikerekre is.
A díjátadón beszédet mondott dr. Kovács Ferenc, az MRSZ elnöke, Sárfalvi Péter, a az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes államtitkára, Fábián László a Magyar Olimpiai Bizottság sportigazgatója és Ludvig Zsolt az MRSZ főtitkára, de tiszteletét tette Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke is.
Az év legjobbjai:
Legjobb felnőtt női teremröplabda játékos: Szakmáry Gréta
Legjobb felnőtt férfi teremröplabda játékos és közönségdíjas: Keen Cameron
Legjobb felnőtt női teremröplabda edző: Szasa Nedjelkovics
Legjobb felnőtt férfi teremröplabda edző: Gulyás Ferenc
Legjobb utánpótlás női teremröplabda játékos: Kotormán RékaA 17 éves feladó idén junior és ifjúsági bajnok lett a Vasas Óbudával, nyáron pedig csapatkapitánya volt az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon hetedik helyet elérő utánpótlás-válogatottnak. Ősszel már a Fatum-Nyíregyháza felnőttcsapatában is megmutatta oroszlánkörmeit.
Legjobb utánpótlás női teremröplabda edző: Fésüs Irén
Legjobb utánpótlás férfi teremröplabda edző: Varga Péter
Legjobb felnőtt női strandröplabda páros: Lakatos Enikő és Lutter Eszter
Legjobb felnőtt férfi strandröplabda páros: Bagics Balázs és Nacsa Gábor
Legjobb utánpótlás női strandröplabda páros: Tátrai Nikolett és Tóth-Lakits Petra
Legjobb utánpótlás férfi strandröplabda páros: Benkő Balázs és Oláh Botond
Év felfedezettjei strandröplabdázásban: Hajós Artúr és Stréli Bence
Legjobb felnőtt ülőröplabda női játékos: Szabóné Sipos Éva
Legjobb felnőtt ülőröplabda férfi játékos: Kertész RóbertA Nyíregyházi Sportcentrum fiatal ütője az egyik legjobbja volt a bajnok és Magyar Kupa-győztes csapatnak, emellett pedig meghatározó játékosa az Európa-bajnokságon résztvevő magyar válogatottnak, amely az európai ranglistán az előkelő hatodik helyen zárta az évet.
Legjobb ülőröplabda női edző: Raska Gyula
Legjobb ülőröplabda férfi edző: Erdősné Balogh ErikaA Nyíregyháza korábbi sokszoros teremválogatott centere egy éve lett a Nyíregyházi Sportcentrum csapatának edzője, s irányításával a klub visszahódította a Magyar Kupa elsőséget, és megvédte bajnoki címét. A csapat több játékosa emellett oszlopos tagja az Európa-bajnokságon szereplő magyar válogatottnak is.
Szakmai Kollégium különdíja: Pénzügyőr SE
A legjobb női játékos közönségdíja: Bleicher Réka
MRSZ emlékplakett: Serényi Tamás
MRSZ emlékplakett: Nagy Zoltán