Bronzos kezdés
Jól indult az első nap a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzőinek a Serdülő Országos Úszóbajnokságon, Győrben. Hatházi Dórinak az év eleji sérülése óta most sikerült először egyéni csúcsot úsznia…
Hatházi Dórinak az év eleji sérülése óta most sikerült először egyéni csúcsot úsznia. Dóri 200 pillangón kedden délelőtt szép eredménnyel a második legjobb idővel került be a délutáni döntőbe.
A 17 órakor elrajtoló döntő is nagyon szépre sikeredett, 2:14,34-el a harmadik helyre úszta be magát. Az érem szépségét csak még inkább kiemeli, hogy a Dórit megelőző két lány – Berecz Blanka (Kőbánya Sport Club, 2:12,35) és Fábián Fanni (Szegedi Úszó Egylet, 2:12,35) – is egy évvel idősebb a Nyíregyházi Sportcentrum úszójánál.
A fiúknál Valent Gergő 100 háton a középdöntőzött és beállította egyéni csúcsát, mellyel a 13. helyet szerezte meg.
Fotó: Urbin Tamás