Kőkeményen megdolgoztak az érmekért
Kilenc érmet szállítottak a Nyíregyházi Sportcentrum atlétái a 122. Atlétikai Magyar Bajnokságról. Bakosi Péter sorozatban az ötödik bajnoki címet szerezte meg magasugrásban, 216 centiméterrel védte meg bajnoki címét…
Bakosi Péter sorozatban az ötödik bajnoki címet szerezte meg magasugrásban, 216 centiméterrel védte meg bajnoki címét Székesfehérváron. Pál Robin távolugrásban és hármasugrásban is a dobogó harmadik fokára állhatott. A hármasugrás eredménye (15,12 m) az idei legjobb ugrása is egyben.
Zajácz Petra is bronzérmet szerzett hármasugrásban a nők versenyében. Osváth Krisztina előbb 400 méteren, majd 800 méteren teljesített új egyéni rekordot, ezzel két ezüstérmet is begyűjtött. Az utóbbi versenyszámban nyújtott teljesítményével kivívta magának az U23-as EB-én való szereplés jogát. Remekeltek a dobók is. Elsőként Kerekes Dóra szerzett érmet a sportcentrum színeiben. Diszkoszvetésben 51,11 m-rel a második helyet szerezte meg. Szintén ezüstérmet szerzett Szikszai Róbert is, aki Kővágó Zoltán mögött 1,5 méterrel maradt le. Kerekes László súlylökésben második helyen végzett, ezüstjével megszerezte a dobók harmadik, a Sportcentrumosok kilencedik érmét.
Eredmények:
Bakosi Péter magasugrás 1. hely 216 cmPál Robin távolugrás 3. hely 7,39 mhármasugrás 3. hely 15,12 mZajácz Petra hármasugrás 3. hely 12,68 mOsváth Krisztina 400 m 2. hely 54,7h800 m 2. hely 2:08,40Kerekes Dóra diszkoszvetés 2. hely 51,11 mSzikszai Róbert diszkoszvetés 2. hely 61,51 mKerekes László súlylökés 2. hely 17,19 m