Hatházi Dóra Pozsonyban
Szlovákiában mérhetik össze a hétvégén a tudásukat a visegrádi országok legjobb utánpótlás korú úszói.
Hatházi Dórának, a Nyíregyházi Sportcentrum úszójának nem ismeretlen az Olimpiai Reménységek Versenye – melyet tavaly Budapesten rendeztek meg – hiszen ez már a második alkalom, hogy részt vehet ezen a nagyszabású viadalon.
A négy ország – Szlovákia, Csehország, Lengyelország és Magyarország – legjobb 2000 után született úszói most Pozsonyban csaphatnak a habokba.
Gyula Sándor tanítványa tavaly a verseny egyetlen magyarjaként korosztályos csúcsot úszott 100 pillangón a 2003-as születésűek között.
A cél természetesen idén sem kevesebb, bár az év eleji lábtörése egy kicsit megtörte az edzések menetét ebben az évben, de Sportcentrum úszója jó úton halad, hogy minél hamarabb a régi formáját tudja hozni a medencében.
Dóri a Szlovák fővárosban 50, 100 és 200 pillangón, ezen kívül a váltó tagjaként indul a visegrádi országok versenyén.