Pazar szereplés az OB-n!
Szombaton befejeződött a négy napig tartó Magyar Felnőtt Országos Úszóbajnokság a Debreceni Sportuszodában…
Szombaton befejeződött a négy napig tartó Magyar Felnőtt Országos Úszóbajnokság a Debreceni Sportuszodában.
A Széchy Tamás emlékére rendezett versenyre a Nyíregyházi Sportcentrum 10 úszót nevezett. Szurovcsák Ivett egyedüli felnőttként, de ő is elsőévesként mérettethette meg magát a bajnokságon. A többi nyíregyházi úszó lényegesen fiatalabbként vett részt. Ivett, aki ezekben a napokban is az érettségijére készül, maga sem gondolta volna, hogy eddigi pályafutásának legnagyobb sikerét éri el. Pénteken 100 méter mellen, majd szombaton 50 méter mellen (új egyéni csúccsal 32:54 mp) is ezüstérmet szerzett, mindkét számban megelőzve Hosszú Katinkát. 200 méter mellúszásban is döntőbe került, ott pedig hetedikként ért célba.
Hatházi Dóra komoly sérülését követően tért vissza a versenyzéshez, három pillangó (50 m, 100 m, 200 m) számban is „B” döntős lett, ami biztató eredmény a körülményeket figyelembe véve. A többi Nyíregyházi Sportcentrumos versenyzőtől (Kiss Anasztázia, Sztruhár Jázmin, Cserfalvi Olaf, Czegle Péter, Valent Gergő, Gulácsi Krisztián, Trizner Olivér, és Ónodi Gyula) az edzők elvárása a tapasztalatszerzés és új egyéni rekordok elérése volt, amit teljesítettek is a fiatalok.
Az úszók edzői: Urbin Tamás és Gyula Sándor