Biztató eredmények a Budapest Open Bajnokságon
Biztató eredmények születtek a Budapest Open Nemzetközi Bajnokságon. A Nyíregyházi Sportcentrum atlétái nagy létszámmal utaztak a kétnapos versenyre, ami különösen azok számára volt fontos…
Biztató eredmények születtek a Budapest Open Nemzetközi Bajnokságon.
A Nyíregyházi Sportcentrum atlétái nagy létszámmal utaztak a kétnapos versenyre, ami különösen azok számára volt fontos, akik még szintet akarnak teljesíteni a nagy világversenyekre. Bakosi Péter remek formában, 221 cm-es ugrásával megnyerte a számát. Peti a héten Bhül-be utazik egy magasugró gálára, ahol remélhetőleg folytatja a remek szereplést. Szikszai Róbert újabb 61 méter feletti dobása is biztató (61,48 m), ezzel a dobogó második fokára léphetett. Kedden számára Szentesen lesz újabb lehetőség az  olimpiai szint teljesítésére. Helebrandt Máté országos felnőtt csúcsot gyalogolt 10 000 méteren (39:56,02), ezzel egy 31 éves rekordot döntött meg.
A fiatalok is szépen szerepeltek a viadalon, Pál Robin hármasugrásban 3. (15,54 m), Kerekes László súlylökésben 3. (16,89 m), Kerekes Dóra diszkoszvetésben első (52,17 m), Varga Péter Balázs fiú távolugrásban 3. (6,43 m) és Zsiga Kinga leány diszkoszvetésben első helyen végzett (36,81 m).