Kitüntették Moravszki Gyulánét
Balog Zoltán Emberi Erőforrások miniszterétől, „Kiváló tehetséggondozó” díjat vehetett át Moravszki Gyuláné testnevelő tanár, a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola pedagógusa…
Balog Zoltán Emberi Erőforrások miniszterétől, „Kiváló tehetséggondozó” díjat vehetett át Moravszki Gyuláné testnevelő tanár, a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola pedagógusa.
Az elismerés az eddigi leány röplabda sportágban kifejtett tehetséggondozó tevékenységét ismeri el. A díj ünnepélyes átadására a Magyar Nemzeti Múzeumban, az Országos Tehetséggála „Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért” gálán került sor.
Moravszki Gyuláné férjével együtt évtizedek óta dolgozik röplabda edzőként, és számos tehetséges játékost nevelt a sportágnak. Közülük többen az élvonalban, és a korosztályos válogatottban is bemutatkozhattak. A házaspár nevéhez fűződik az ország egyik legrangosabb utánpótlás tornájának, a Móricz Kupának a szervezése is.
Forrás: nyiregyhaza.hu