A kadettek nagy fordítása Szombathelyen
A Nyíregyházi Sportcentrum KA U16-os korcsoportos fiú kosárlabdázói az országos döntőbe jutásért küzdenek.
Megkezdte szereplését a felsőházi rájátszásban a Nyíregyházi Sportcentrum U16-os (kadett) fiúcsapata. Boczkó Ádám tanítványai előbb tartalékos összetételben játszottak viszonylag szoros meccset a nyugati ágról öt győzelmet és csak egy vereséget magával hozó Vasassal, majd hatalmas bravúrral nyertek Szombathelyen.
A vasi mérkőzést a hosszú utazás minden fáradtságával együtt fásultan kezdték a nyíregyháziak, majd sikerült rendezni a sorokat, agresszívabbá vált a vendégek védekezése és jobban szedték a lepattanókat is. Így is nagyot kellett hajrázni, hiszen a hazaiak már 16 ponttal is vezettek, a közvetlen végjátékban pedig 65–51-es hazai előnyről 17–0-s rohanással fordított 68–65-re az NYSC, és végül egy ponttal megnyerte a közvetlen országos döntőbe kerülést érő hat közé jutás szempontjából fontos összecsapást.
Fiú kadettbajnokság (U16)
Felsőházi rájátszás (az 1-8. helyért)

Nyíregyházi Sportcentrum KA–Vasas Akadémia 67–78 (21–13, 19–25, 11–25, 16–15)

NYSC KA: Vaskó 22/6, Mokánszki 28/3, Nagy D., Sitku M. 13/6, Gacsályi 2. Csere: Mohácsi Á. 2, Carney, Sipos T., Bodnár B., Papik. Edző: Boczkó Ádám.

Szombathelyi KA–Nyíregyházi Sportcentrum KA 67–68 (24–14, 17–14, 16–21, 10–19)

NYSC KA: Vaskó 24/6, Pollák B. 6, Mokánszki 19, Sitku M. 13, Gacsályi 4. Csere: Mohácsi Á. 2, Carney, Nádasi, Nagy D., Sipos T. Edző: Boczkó Ádám.
Forrás: szon.hu