Ahogy illik: biztos hazai győzelem
A hétközi kupameccs után minden visszatért a régi kerékvágásba. A nemzetközi porondhoz illő csilivili külsőségek helyett a Fatum-Nyíregyháza élvonalbeli női röplabdacsapata bajnoki színtéren megszokott szerényebb körülmények között páholta el a Budaörsöt.
A nyírségieknek eddig sem jelentett az égvilágon semmi problémát, hogy elbánjanak az alsóházban rekedt ellenfelekkel, miként vasárnap délután sem vesztegettek sok időt erre.
A mérkőzés sima volt, mint az országút: alig egy óra elegendőnek bizonyult a hazaiaknak, hogy felmondják a soros leckét. Az első szettben Ribeiro jószerivel egyedül elvégezte az előírt feladatot: a brazil ütőgép nyolc pontot termelt, többet mint a vendégek a teljes második felvonásban. Hiába forgatta együttesét a látogatók edzője, ebben a periódusban nekik semmi, a házigazdának minden sült. Az újfent csereként bevetett Ramdin is vastagon kivette részét abból, hogy a Fatum fokozatosan felmorzsolta a Budaörsöt, amelynek becsületére vált, hogy a harmadik etapban becsületesen tartotta a frontot. Sőt, a találkozó legszebb jelenetét is ők produkálták, amikor Antal Dóra utatós vetődéssel csaknem a lelátóról kanalazta vissza a labdát, majd ő is fejezte be az akciót. Ugyanakkor a nyíregyháziak második sora is bemelegedett és hamar lerendezte az összecsapást. Ahogy az illik egy a megkapaszkodásért hajtó riválissal szemben.
Röplabda: NB I., női, 9. fordulóFatum Nyíregyháza–Budaörs 3:0 (16, 7, 18)
Bem-iskola, 250 néző, v.: Halász E., Vígh A.
Nyíregyháza: Erdős Zs. 4, Sikos P. 8, Vén E. 6, Valdez 11, Ribeiro 16, Erdősné 3. Csere: Tóth F. (liberó), Ramdin 10, Kundrák 1, Andrejkovics 1, Sitku T. 2. Edző: Kőhalmi Richárd.
Budaörs: Szabó K. 7, Bleicher 2, Kolada J. 5, Shumicky I., 3, Rácz M. 2, Imreh K. 2. Csere: Ádám D. (liberó), Antal A., Izsák A. 1, Farkas E., Szoboszlai B. Edző: Szél Márta.
Ász: 9–1. Rossz nyitás: 8–7
Mesterszemmel
Kőhalmi Richárd: – Jó érzés, hogy minden játékosnak lehetőséget adhattam ezen a meccsen és valamennyien meghálálták a bizalmat.
Szél Márta: – A Nyíregyháza a négy közé vágyik, mi szeretnénk bennmaradni, látszott a célok közti különbség. Meg akartuk nehezíteni a hazaiak dolgát, de rettentően sok hibával játszottunk.
Forrás: szon.hu