Megy ez, csak akarni kell!
Hűvös szelek fújnak, így jól eső melegség öntötte el a szíveket – előbb a Bem-iskola csarnokába lépve, majd a Fatum-Nyíregyháza élvonalbeli női röplabdacsapata fűtötte fel a hangulatot.
A megannyi bírálat után a hazaiak nagy vehemenciával „estek” ellenfelüknek. A nyírségi együttes nemes egyszerűséggel szétzilálta a TFSE-t, olyannyira, hogy Kőhalmi Richárd bátran bevethette csaknem valamennyi cserejátékosát. A trinidai Ramdin legjobb teljesítményét produkálta, mióta nyíregyházára szerződött, a gárda pedig látványos győzelmet aratott. Folytatás vasárnap – Újpesten.
Röplabda: NB I., női, 7. forduló
Fatum-Nyíregyháza–TFSE 3:0 (19, 10, 16)
Bem-iskola, 300 néző, v.: Tillmann, Mezei.
Nyíregyháza: Erdősné 2, Erdős Zs. 1, Sikos P. 10, Vén E. 10, Valdez 14, Ribeiro 7 Csere: Tóth F. (liberó), Sitku T., Ramdin 7, Sitkey 4, Andrejkovics. Edző: Kőhalmi Richárd.
TFSE: Neizer 1, Tóth E. 9, Ostorházi, Kriegel 7, Takács B. 9, Molnár A. 2. Csere: . Szabó D. (liberó), Hegedüs A. 1, Körmendi, Kiss V. 1. Edző: Németh Lajos.
Ász: 6–1. Rossz nyitás: 6–6.Mesterszemmel
Kőhalmi Richárd: – Nehezen lendültünk játékba, a végére szép megoldásokkal tettünk azért, hogy a szurkolókat kiszolgáljuk.
Németh Lajos: – Ilyen meccset csak úgy lehet megnyerni, ha keveset hibázunk. Ehhez képest mi túk sokat adtunk ellenfelünknek – elemi hibákat elkövetve.
Forrás: szon.hu