Negyedikek lettek a nyíregyházi fiatal röpisek
Szoros küzdelmek közepette épphogy lemaradtak a dobogóról a Nyíregyházi Sportcentrum legifjabb röpis lányai a Markovics Emlékversenyen.
November 7-8.-án került megrendezésre Szegeden a Sport XXI. Markovics Emlékverseny, ahol 103 csapat mérhette össze a tudását öt utánpótlás kategóriában.
Az ország számtalan pontjáról érkező leányok között a Nyíregyházi Sportcentrum a kiemelt csapatok között lépett a pályára. A szombati napon négy csatát vívtak meg. Három győzelemmel és egy vereséggel zárták a napot. Másnap a keresztjátékban a Székesfehérvárral kerültek a ringbe, de Fortuna nem szegődött a lányok mellé, 2-1-re kikaptak.
A szabolcsiak végül a bronzéremért a Vasassal mérkőztek. Az első szettet NySc 27-25-re, a másodikat 26-24-re vesztette el, így a dobogótól el kellett búcsúzniuk.
– Nagyon szépen szerepeltek a lányaink. Erős és nehéz küzdelmeknek lehettek tanúi a kilátogató szurkolók. Mindig van mit javítanunk és ezek a mérkőzések is azt mutatják, hogy kemény ellenfelekkel állunk szemben, nem állhatunk le sosem. A  szervezőknek köszönhetően minden növendékünk pályára állhatott, hiszen a KRA csapata nem érkezett meg, ezért felkértek bennünket, hogy normál csoportban is szerepeljünk. Az induló 24 csapatból 12-ként végeztünk. – mondta el Moravszki Gyuláné, edző.
A csapatot két edzője: Moravszki Gyula és Moravszki GyulánéFotó: www.hunvolley.hu