Ami nem szeretet kérdése
Minden stimmelt. A Fatum-Nyíregyháza élvonalbeli női röplabdacsapata előbb a Miskolcot, majd vasárnap az újonc Kecskemétet intézte el – szettveszteség nélkül. Noha ennél jóval nehezebb leckéket is fel kell majd ,,mondani” az idény során, most viszont ez volt a házi feladat, amire a legjobb megoldást sikerült megtalálni.
A nyíregyházi együttes teljesítette a kötelezőt – szerdán kupameccs következik.
– Reméljük, a folytatás is hasonló lesz – adott hangot vágyának Kőhalmi Richárd, a Fatum-Nyíregyháza szakvezetője. – Mindkét mérkőzést kötelező volt megnyerni, amit a lányok fegyelmezetten hajtották végre. Nyilvánvaló, nem a legerősebb ellenfelekkel játszottunk, de egyik meccset sem vettük félvállról. A versenysport ezen a szinten már csak olyan, hogy nem szeretet kérdése, mikor, kivel szemben találkozunk.
Feladat van, amit a lehető legtökéletesebbre törekedve muszáj teljesíteni. Ráadásul mi csak bukhatunk az ilyen alkalmakkor, mivel a Miskolc és a Kecskemét is felszabadultan játszhatott, tőlünk viszont csak a győzelem volt elfogadható. Nem hibáztunk, megyünk tovább.
A nyíregyházi együttes szerdán Magyar Kupa mérkőzést vív, mégpedig a Keszthely otthonában. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, ami minimális elvárás a az alacsonyabb osztályú ellenféllel szemben.
Röplabda: NB I., nőiA 3. forduló eredményei:
Kaposvári Egyetem–TFSE 3:0 (20, 16, 13)
MTK-Budapest–UTE 0:3 (-23, -18, -18)
Vasas–Gödöllői RC 3:0 (20, 20, 11)
Budaörsi DSE–Jászberényi RK 0:3 (-23, -15, -17)
Az állás:
1. UTE 9 pont, 2. Békéscsaba 8, 3. Vasas 7, 4. Jászberény 6 (7:3), 5. MTK 6 (6:3), 6. Nyíregyháza 6 (6:3), 7. Kaposvár 3 (4:6), 8. Gödöllő 3 (3:7), 9. Kecskemét 3 (3:7), 10. TF 3 (3:7), 11. Budaörs 0 (1:9), 12. Miskolc 0 (1:9).
Forrás: szon.hu