NYKC vs. VVK Nyírbátor: Jöhet a második felvonás
A kupa az nem bajnokság. Szerdán az előző sorozatban találkozott egymással a két megyebeli második vonalbeli férfi kézilabda együttes. A mérkőzést az esélyesebb Nyíregyházi KC 27–23-ra nyerte a VVK Nyírbátor ellen. Szombaton aztán jön az újabb megmérettetés, újfent a Bem iskola csarnokában, ám most bajnoki pontokért.
A hétközi kupameccs után szombaton újfent Nyíregyházai KC–Nyírbátor meccset rendeznek.
– Szerdán elértük a célunkat, nyertünk és továbbjutottuk a Magyar Kupában – kezdte visszapillantását Varga Zsolt, a Nyíregyházi KC szakmai igazgatója. – Az eredményt tekintve ez volt a legfontosabb. Ami a játékot illeti, szerettünk volna olyan támadási és védekezés formákat gyakorolni élesben, amiket eddig kevesebbszer tehettünk meg. Nos, ebből a szempontból is sikeresen mondható a kupamérkőzés. Ráadásul mindenki lehetőséget kapott a játékra.
– Szombaton már más lesz a helyzet, mert a győzelem mellett is szeretnénk visszatérni arra az útra, amelyről Békésen leléptünk – tért rá a bajnokira Varga Zsolt. – Ott elsősorban a támadójáték hatékonyságával volt gond, ezen feltétlenül változtatni szeretnénk. Másak a céljaink mint a nyírbátoriaknak, ebből a szempontból nem is vagyunk ellenfelek. Így aztán elsősorban a saját játékunkra fogunk fókuszálni, azt akarjuk minél tökéletesebben előadni. Amennyiben ez sikerül, nem maradhat el a győzelem – így Varga Zsolt.
Naná, hogy a nyírbátoriak szeretnék elrontani a házigazdák estéjét.– Elmegyünk, küzdünk, ahogy tudunk – közölte Váczi Sándor, a Nyírbátor edzője. – Megpróbáljuk a lehető legjobb eredményt elérni, bár tudjuk, nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei. Szerdán több lehetőséget kaptak azok, akik korábban kevesebbet játszottak, ezúttal viszont más lesz a felállás.
Forrás: szon.hu