Megyei derbi, mégpedig két felvonásban
A sorsolás már csak ilyen. Négy nap alatt két tétmeccset is játszanak egymással a második vonalbeli férfi kézilabda-bajnokságban szereplő megyebeli csapataink. Mindkétszer a VVK Nyírbátor vizitál majd a Nyíregyházi KC átmeneti otthonában, a Bem-iskola csarnokában.
Kétszer meccsel egymással az NYKC és a VVK Nyírbátor.
Szerdán a Magyar Kupában, szombaton pedig a bajnokságban feszülnek majd egymásnak a felek. A hétvégi pontvadászatban mindkét együttes kikapott, így szerdán van lehetőségük köszörülni a csorbán.
– Számunkra a bajnokság az elsődleges, ám ez nem jelenti azt, hogy félvállról vennék a kupát – kezdte Varga Zsolt, a Nyíregyházi KC szakmai igazgatója. – Főként, hogy megyei rangadóról van szó, az ilyenek pedig mindig presztízsmeccsek, függetlenül attól, hogy milyen bajnokságban szerepelnek, és a tabella hányadik helyén állnak a résztvevők. A nyírbátori játékosokat ismerjük, hiszen többen is tőlünk igazoltak oda, vagy korábban játszottak Nyíregyházán. Bízom benne, hogy remek meccset láthatnak majd a nézők, olyat, amelyikből mindkét csapat profitálhat majd a későbbiekben. Bízom benne, hogy presztízs nem a lapok villanását fogja jelezni – így Varga Zsolt.
– Több lehetőséget adok azoknak a fiúknak, akik eddig kevesebbet szerepeltek – közölte Váczi Sándor, a Nyírbátor edzője. – Nincs különösebb elvárás a csapattal szemben, természetesen ez nem jelenti azt, hogy könnyen megadjuk magunkat. Mindenesetre a kupameccs jó felmérő a hétvégi bajnoki előtt, hogy ki miként reagál a versenyhelyzetre…
Forrás: szon.hu