NYKC: Parádés öt perc döntött
Sajnálatos eseménnyel kezdődött szombaton késő délután a kecskeméti férfi kézilabdázók nyíregyházi fellépése. A Bem iskola csarnokában néma felállással emlékeztek a hét közepén 53 esztendősen tragikus hirtelenséggel elhunyt Jeszenszki Istvánra, akit a sportág berkeiben csak Jeszinek hívtak.
Hiába vezetett sokáig a a Kecskemét, az NYKC harmadik bajnokiját is behúzta.
Jól kezdte a meccset az NYKC, hiszen pár perc alatt meglépett 3-0-ra. Kisvártatva jött a hidegzuhany, hiszen a vendégek zsinórban lőtt öt góllal fordítottak. A hazaiak gyakorta kapkodva, türelmetlenül támadtak, a kecskemétiek pedig elsősorban az első félidőben hat gólig jutó Milovits Máté (27-es) vezérletével rendre büntettek és tartották egy-két gólos előnyüket.
A szünetben sikerült rendezni a hazai sorokat, olyannyira, hogy Bécsi János és Kurbely László góljaival sikerült egyenlíteni, a találatok között Goran Andelic mutatott be két bravúrt. Utána ugyan újfent vezetett a Kecskemét, de jött egy parádés öt perc, amikor a hazaiak zsinórban öt gólt szereztek, így a hátrányból négy gólos előnyt produkáltak. Bécsi beállósból és lerohanásból is szerzett gól. Ez pedig döntőnek bizonyult, mert ugyan néha faragtak a hátrányból a Hírös-városbeliek, a védekezésben nagyot javult hazaiak ellen már nem sikerült fordítaniuk. Így aztán a tállyai focimeccsről a hajrára hazaérkező Szpari-szurkolók nagy szurkolása közepette a nyíregyháziak ezzel harmadik bajnokijukat is megnyerték. A mostani azért értékes, mert többen is hagytak ki tréningeket betegség, vagy sérülés miatt.
Nyíregyházi KC-Kecskemét 28-24 (11-13)
Bem iskola, 600 néző, v.: Szilvási, Murvai Buzogán.
NYKC: Nagy L. – Nagy Cs. 2, Pánczél 2, Varga L. 2/1, Tumidalsky, Gubó 4, Tóth 4. Csere: Andelic (kapus), Kaplonyi 2, Atsushi 4, Bécsi 3, Kurbely 3, Munkácsi 2. Szakmai igazgató: Varga Zsolt. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 2/1. Junior: 27-26
Forrás: szon.hu