Az idei év legfontosabb versenye
Helebrandt Máté a Nyíregyházi Sportcentrum válogatott gyaloglója ma indult Dél-Koreába az UNIVERSIA-ra. Számos fontos megmérettetés után, ez az idei esztendő legfontosabb versenye.
Számos fontos megmérettetés után, ez az idei esztendő legfontosabb versenye. Nehéz megjósolni hogyan fog reagálni Máté szervezete az ottani klímára, hiszen ilyenkor júliusban esik a legtöbb csapadék, az átlaghőmérséklet 30 Celsius-fok, a páratartalom ebből adódóan rendkívül magas (92%). Máté úgy gondolja a klíma mellett nagy ellenfele lehet az orosz és a kínai gyalogló, ők ketten akik meghatározó versenyzői enek a számnak.
Július 9-én áll rajthoz a Sportcentrum kíválósága, addig is lesz benne némi izgalom, de alighogy elindul a mezőny, ő már csak a gyaloglásra fog koncentrálni.
Hajrá Máté!