Kiszenvedett győzelem
Szombaton este a tabella második helyén álló Nyíregyházi KC a kiesés ellen menekülő hevesieket fogadta a férfi kézilabda NB I.B hétvégi körében.
A papírforma sima hazai sikert ígért. Ígért, mert nem így történt. A hazaiak álmosan kezdtek, és bár az első félidőben végig vezettek, nem tudtak felpörögni így csak két gólos volt az előny.Ami a második félidőben sem tudott tovább hízni, mert a játék képe nem változott nagyot. A lelkes füzesabonyiak kapaszkodtak a szalmaszálba, a nyíregyháziak pedig továbbra is elmaradtak a legutóbbi fordulókban mutatott játékuktól. Varga Zsolt, a nyíregyháziak szakvezetője cserékkel, posztváltásokkal próbálkozott ám a vendégek kapaszkodtak, mint egy kullancs. Sőt, még a vezetést is átvették (19-20), igaz csak rövid időre. Érett a meglepetés, szerencsére a hajárban Braun Brúnó gólja ismté a hazai vetetés jelentette, pár másodperccel a lefújás előtt pedig Marian Kleis nyolcadik találatával beállította a végeredményt. Ez bizony kiszenvedett győzelem volt…
Nyíregyházi KC-Füzesabony 31-29 (16-14)Bujtosi csarnok, 150 néző, v.: Babicz, Haskó.
NYKC: Nagy L. – Nagy Cs. 1, Pánczél 2, Varga L. 2, Tumidalsky, Gubó 5, Kleis 8. Csere: Kőrizs, Boczák (kapusok), Kaplonyi 3, Kurbely 6, Tóth 3, Balda, Braun 1.Szamai igazgató: Varga Zsolt.
Kiállítások: 4, illetve 2 perc. Hétméteresek. 1/0, illetve 4/3.
Forrás: szon.hu