Innen se előre, se hátra nem vezet az út
A Marso-NYKK-nál sarokbántalmai miatt Ronnie Taylor nem volt bevethető és Marko Kolarics is csak a második negyed végén szállt be.
Visszavágott a MAFC a szerdai vereségért a Marso-NYKK-nak, amely nélkülözte a sérült Ronnie Taylort.
A Marso-NYKK-nál sarokbántalmai miatt Ronnie Taylor nem volt bevethető és Marko Kolarics is csak a második negyed végén szállt be. Addigra a nyíregyháziak már túl voltak a viszonylag jó kezdésen (ezt Nagy Krisztián triplázása és ponterős játéka alapozta meg), majd némi visszaesésen. Helmeczi András lefutásgóljával még sikerül visszavenni a vezetést, de 28–29-et követően már egyértelműen a műegyetemisták irányították a meccset, és egyszer sem adták ki a kezükből a vezetést.
A három palánk alatti légiós uralta a légteret, míg az NYKK centerei faultproblémákkal küzdöttek. Amikor Molnár Marcell és Nikola Vaszojevics is betalált távolról, sikerült újra felzárkózni, de 59–55-öt követően a MAFC 14–2-es rohanást produkált, amivel a negyedik negyed közepére eldöntötte a meccs sorsát.
A toldozott-foldozott nyíregyháziak számára több most nem volt ebben a meccsben az osztályozós pályaelőnyért harcoló fővárosiakkal szemben, és ezzel eldőlt, hogy az NYKK a 12. helynél sem előrébb, sem hátrébb nem végezhet.
NB I A csoport: Férfi középszakasz, alsóház
MAFC–Marso-Nyíregyháza KK 79–63 (21–19, 22–15, 18–21, 18–8)Gabányi László Sportcsarnok, 300 néző, v.: Kapitány, Makovsky, Surányi G.
MAFC: Tursics 2, Fodor K. 2, Misek 17/9, Hunter 15/6, Glenn 16. Csere: Tuciarakisz 22/3, Faragó 2, Lakosa 3, Lakits. Edző: Stefan Timbus.
NYKK: Savic 7/3, Kósa T., Vaszojevics 12/3, Nagy K. 20/12, Radenkovics 6. Csere: Molnár M. 10/3, Lajsz 3/3, Helmeczi 2, Czura 3/3, Kolarics, Kósa D. Edző: Sitku Ernő.
Az eredmény alakulása, 2. perc: 2–6, 7.: 14–12, 9.: 17–19, 13.: 28–29, 15.: 34–29, 22.: 43–39, 25.: 52–44, 28.: 59–55, 36.: 73–57.
Mesterszemmel
Stefan Timbus: – A mérkőzést nagyban befolyásolta az, hogy a lepattanókat jó százalékban sikerült megszereznünk, és a védekezésünk is feljavult.
Sitku Ernő: – Felforgatott szerkezetben játszottunk, ami azt eredményezte, hogy mindenki nagyon bizonyítani akart, emiatt is volt időnként kapkodó a játékunk.
Forrás: szon.hu