A lényeg: csak pozitívan!
A Fatum-Nyíregyháza élvonalbeli női röplabdacsapata rángatja az oroszlán bajszát – egyre közelebb kerül ahhoz, hogy elejtse a nagyvadat. Az alapszakasz mindkét mérkőzését egyaránt 3:1-re bukták el a szabolcsiak a címvédő Békéscsabával szemben, majd immár a bajnoki negyeddöntő első összecsapásán – a változatosság kedvéért – újfent hasonló módon maradtak alul.
A Fatum-Nyíregyháza vasárnap, hazai pályán az egyenlítésért küzd a Békéscsaba ellen.
A különbséget így zongorázni lehet. A rájátszás egyik fél három győzelméig tartó párharcának csütörtök este, idegenben letudott nyitányán ugyanis banánhéjon csúszott el a Kőhalmi-gárda, amely csaknem döntő szettre kényszerítette a házigazdát. Akkor pedig már bármi megtörténhetett volna… Nagy esély elúszott, drámázni viszont nincs idő – vasárnap a bujtosi csarnokban (kezdés: 18 óra) az egyenlítésért küzdenek Erdősnéék.
– Bár vesztettünk, arra rávilágított a mérkőzés, hogy abszolút partiban vagyunk a Békéscsabával, ez pedig mindenképpen előrelépés a korábbiakhoz képest – summázta a fejleményeket Kőhalmi Richárd, a Nyíregyháza szakvezetője. – Bebizonyosodott, képesek vagyunk felnőni az ellenfél által képviselt szinthez, azt gondolom, nem kell sokáig várni szurkolóinknak arra, hogy áttörjük a gátat. Az a lényeg, hogy pozitívak legyünk! Noha rövid az idő, az elkövetett hibákat ki fogjuk javítani, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy a maximumot hozzuk ki a folytatásból, így már a második meccsből is.
Forrás: szon.hu