A tabella második helyére ugrottak
Behúzták! Biztosan, ahogy kell! A Nyíregyházi KC szombaton este érvényesítette a papírformát, és tizennégy góllal győzte le a törökszentmiklósiakat a férfi kézilabda NB I. B Keleti-csoportjában. A forduló meglepetését a lajosmizseiek okozták, akik időn túli szabaddobásból legyűrték a ferencvárosiakat, ami azt jelenti, hogy az NYKC felugrott a tabella második helyére.
Kedvező forduló: a Nyíregyházi KC nyert, a Ferencváros kikapott.
– Két nehéz meccs (Ferencváros, Kecskemét) után egy könnyűnek tűnő ellenfelet fogadtunk – kezdte visszapillantását a szombati meccsre Varga Zsolt, a Nyíregyházi KC szakmai igazgatója. – Az esélyek ugyan mellettünk szóltak, ám nagyon komolyan vettük a találkozót, egyrészt magunk miatt, másrészt egy, a kiesés elől menekülő csapat bármire képes lehet.
Úgy pörögtek, ahogyan kell
– A mérkőzés elején amolyan adok-kapok volt, ám 4–4-et követően rendeztük a védekezésünket – folytatta Varga Zsolt. – Nagy Levi jól védett, a gyors kontrákból pedig rendre eredményesek voltunk. Ahogy teltek a percek, úgy pörögtünk fel. Stabil volt a védekezésünk, a zárt fal, és a nyitottabb védekezés ellen is hatékonyak voltunk. Ültek a begyakorolt figurák, és a szünetre már megnyugtató volt az előnyünk. A második félidőben mindenki lehetőséget kapott, és ezt a játékrészt is biztosan hoztuk.
– Nagyon jól termeltek az átlövőink; Gubó Alex, Pánczél Zoltán és Kaplonyi Zoltán összesen húsz gólt lőttek. Nem csak ők, valamennyi játékos dicséretet érdemel az akarásért, így a jó hangulatú meccsen ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk – így Varga Zsolt.
A tizenkét győzelem után jön a tizenharmadik derbi, szombaton a listavezető Eger otthonában.
– MTI – Fotó: Pusztai Sándor