Sima volt, mint a biliárd asztal!
Idegenben tizenegy góllal győzte el a törökszentmiklósiakat a Nyíregyházi KC, így szombaton a bujtosi csarnokban egyértelműen a hazaiak voltak az esélyesek a férfi kézilabda második vonalának soros körében.
Pár percig tartották magukat a vendégek, 4-4 után azonban már csak az volt kérdéses, hogy hány góllal nyeri a három esélyes (8 alatt, 12 alatt, vagy 12 fölött lesz a különbség) találkozót az NYKC. A jóval dinamikusabb játszó hazaiak egyre inkább növelték az előnyt, az első félidőben Gubó Alex néhány bombája mellett a szélsők is lövöldözték a gólokat.
Szünet után Varga Zsolt valamennyi játékosának lehetőséget adott, Gubó mellett a két Zoltán, Kaplonyi és Páczél termelte leginkább a gólokat. Így aztán a harmadik esély jött be, a nyíregyháziak igen magabiztosan hozták a meccset és immáron zsinórban tucatnyi győzelemmel bírnak.
Jegyzőkönyv
Nyíregyházi KC-Törökszentmiklós 36-20 (19-11)Bujtosi scarnok, 250 néző, v.: Kolarovszki, Szabó.Nyíregyházi KC: Nagy L. – Nagy Cs. 4, Pánczél 6, Tumidalsky 2, Gubó 8, Kaplonyi 6, Tóth 3. Csere: Boczák (kapus), Kleis 3/1, Kurbely 3, Braun, Varga, Bécsi, Illés, Kozma 1. Szakmai igazgató: Varga Zsolt.
Kiállítások: 10, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 2/2. Junior: 42-18.
Forrás: szon.hu