Kellett, mint egy falat kenyér
Az elmúlt hetek eredménysorán próbált kozmetikázni a Fatum-Nyírsuli-NRK női röplabdacsapata. Mégpedig Kaposváron, a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első összecsapásán.
Nos, ez olyannyira jól sikerült, hogy a nyíregyháziak játszma veszteség nélkül győztek élvonalbeli riválisuk otthonában, ami jelen helyzetben becsülendő produkció. Különösen, hogy mindannyiszor kiélezett szituációban kerekedtek felül: a második szettben például harminc percig gyűrték egymást a felek, mígnem a vendégek megtörték a hazaiak ellenállását. A harmadik etapban 24:20-ra vezetett az NRK, de a befejezés ismét izgalmasan alakult. A lényeg, hogy a nagyot küzdő, javuló teljesítményt nyújtó nyírségiek nyertek, ami a továbbjutás reményével kecsegtet. A visszavágót november 27-én rendezik a bujtosi csarnokban.
Röplabda: Magyar KupaNyolcaddöntő, 1. mérkőzésKaposvár–Fatum-Nyírsuli-NRK 0:3(-23, -30, -24)
Kaposvár, 50 néző, v.: ifj. Szabó P., Mezei Z.NRK: Roma F. 5, Erdős Zs. 5, Sikos P. 10, Vén E. 11, Ribeiro 23, Andrejkovics 8. Csere: Botos F. (liberó), Berényi E. Edző: Kőhalmi Richárd.
Mesterszemmel
Kőhalmi Richárd: – Mint egy falat kenyér, úgy kellett ez a győzelem. Ebből a sikerből remélem, tudunk építkezni. Nagy küzdelem jellemezte a mérkőzést, fontos, hogy végjátékokban rendre jól tettük a dolgunkat.
Forrás: szon.hu